Келог Крцка Со Суво Грозје Оригинални Житарки За Ладен Појадок, оз

Келог Крцка Со Суво Грозје Оригинални Житарки За Ладен Појадок, оз

Во магацинот.
DEN 1.67
Тековен:

Подигнете се и блескајте со неодоливата Крцкање Со Суво Грозје На Келог, класичниот вкус што е суво грозје на житарките за појадок. Оваа задоволително крцкава житарка е направена со крцкави, наздравени снегулки од трици избалансирани со сладок вкус на суво грозје и крцкави овесниus со допир на мед во секоја лажица. Оваа житарка за појадок е здрава за срцето (додека многу фактори влијаат на срцевите заболувања, диетите со малку заситени масти и холестерол може да го намалат ризикот од оваа болест). Крцкањето Со Трици Од Суво Грозје на келог, исто така, обезбедува добар извор на влакна и 6 есенцијални витамини и минерали. Со толку многу придобивки, уживањето Во Крцкањето Со Суво Грозје На Келог за појадок обезбедува добар начин да го започнете денот. Благодарение на задоволувачката сладост на сувото грозје, тоа прави вкусна, подобра закуска и за возрасни и за деца. Доаѓа во пригодна торба што може повторно да се затвори и е спакувана за свежина. Келог Крцка Со Суво Грозје Оригинални Житарки За Ладен Појадок, 37 мл : здрава житарка за појадок која пука од вкусно суво грозје и крцкави овесни кластери во секоја неодолива лажица. Започнете го денот со крцкави наздравени снегулки од трици избалансирани со задоволувачката добрина на слаткото суво грозје и крцкавите овесниters со допир на мед. Со 17 гр цело зрно на порција 55гр; Добар извор на влакна и 6 есенцијални витамини и минерали по порција; Без вештачки бои или вкусови; Содржи состојки од пченица; Кошер Пареве. Уживајте со млеко како вкусен појадок, ужина подобро за вас или после вечера; одличен додаток на вашата дневна рутина. Вклучува 1, 37 унца вреќа со удобни, готови житни култури; Спакувани за свежина и одличен вкус.

Параметри на производот

Стоката во категоријата