Даудл Сложувалка-Балон Фестивал-Парче

Даудл Сложувалка-Балон Фестивал-Парче

Во магацинот.
DEN 2.33
Тековен:

Оваа прекрасна сложувалка во боја од 500 парчиња ајде да бидеме дел од годишното искуство што се случува секоја fall во близина на Планините Сандија Во Ново Мексико, каде што се собираат ентузијасти за балони со топол воздух од целиот свет за да учествуваат во нешто спектакуларно. Издигнувајќи се високо во воздухот, а потоа се враќаат на нивната локација за лансирање со помош на ветровите од областа бокс, овие балонисти се натпреваруваат во различни натпревари за вештина и навигација. Бидете дел од забавата и видете кој случајно пилотира со секој од балоните во оваа слика со светли бои што ја прикажува возбудата на небото над живописниот пејзаж Во Ново Мексико на реката Рио Гранде што тече низ шумски ридови. Прекрасни оригинални уметнички дела Од Erк Довл. Завршена големина на загатката : 16х20 Инчи. Изработени со висококвалитетни материјали за да обезбедат долгогодишно уживање. Полица за книги квалитет контејнер. Прави одличен подарок и колекционерски.

Параметри на производот

Стоката во категоријата