Групата Хилман 7 16 Жолта Дихромат Одделение Челик Тој Главата Капа Завртка

Групата Хилман 7 16 Жолта Дихромат Одделение Челик Тој Главата Капа Завртка

Во магацинот.
DEN 127.68
Тековен:

Шестоаголни завртки за капачиња се завртки со шестоаголни глави и машински навои за употреба со навртка или во прислушувана дупка. Овие завртки се завртки со лице за миење под главата. Користете ги овие завртки со делумно навој од 8 одделение насекаде каде што може да се користи шестоаголна завртка. Затегнете со клуч или вежба. ИЗРАБОТЕНО СО ЧЕЛИК ОД 8 СТЕПЕН : Соодветно За апликации за морски и тешки машини (совпаѓање со подлошки и навртки од 8 Одделение). ДЕЛУМНО НАВОЈНО СТЕБЛО : Овозможува посилно држење помеѓу предметите и помалку движење на смолкнување. ФИНИШ ОТПОРЕН на КОРОЗИЈА : Жолтиот дихромат комбинира трајна издржливост со силна заштита од ' рѓа. ДИЗАЈН СО ВИСОК ВРТЕЖЕН МОМЕНТ : главата на шестоаголната капа и машинските навои се комбинираат за да понудат поголема способност за вртежен момент. ПРЕПОРАЧАНО ПРЕТХОДНО ДУПЧЕЊЕ : за инсталација, дупчете дупка во материјалот што одговара на дијаметарот на завртката. Еден (1) Ц-Пак по единица што може да се продаде.

Параметри на производот

Стоката во категоријата