Вестлејк СЛ Сите Терени LT225 75R 115 112q E Лесен Камион Гума

Вестлејк СЛ Сите Терени LT225 75R 115 112q E Лесен Камион Гума

Во магацинот.
DEN 1.33
Тековен:

Вестлејк SL369 LT225/75 R16 115/112 Q EOVERVIEWAn гуми за сите терени, SL369 ОД Westlake е дизајниран за употреба на Џипови, лесни камиони и Теренци и има широки, длабоки жлебови и блокови на шарите со прекинувачи кои ја подобруваат влечната сила на и надвор од патот. Поддржан од 40.000 милји ограничена гаранција за животниот век на производителот, оптимизираниот дизајн НА SL369 ги намалува звуците и вибрациите на патиштата до одлично тивко, удобно возење за возачите и патниците по асфалтирани патишта, додека конструкцијата со челични ремени ја зголемува силата и издржливоста за поголем капацитет за носење товар и подолг век на траење. Поддржан од ограничен производител од 40.000 милји гаранција за животниот век на шарата. Моделот на шарите со променлив чекор ги намалува звуците и вибрациите на патот за да создаде тивко, удобно возење за возачите и патниците. Агресивната шема на шарите ја подобрува влечната сила на и надвор од патот. Аголни шипки гризат на патот за да го зголемат држењето на влажните патишта. Цврстите блокови на шарите работат со дополнително пиење за да ги намалат растојанијата на сопирање. Големина : LT225/75 R16. Опсег На Оптоварување : Е. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

Параметри на производот

Стоката во категоријата