Г-ДИН Грејач Ф 75, - 125, Бту Принудени Воздух Пропан Грејач

Г-ДИН Грејач Ф 75, - 125, Бту Принудени Воздух Пропан Грејач

Во магацинот.
DEN 2583.52
Тековен:

Само приклучете го овој џејтер во штекер ОД 110 V, закачете го пропанот и подгответе се да се борите со студот на работа. пропан резервоар; 11. на 40 килограми. пропан цилиндар; Термостат : Не; прекинувач За безбедност на врвот : Не; тип На Гориво : Пропан; тип На Топлина : Принуден воздух; сензор за осиромашување На Кислород( ОДС) : Не; безбедносно исклучување со Висока граница( ХЛС) : Да; затворен сеф : Не; Палење : Автоматска цврста состојба; Димензии На Цревото : 21 "х 11" х 15 " ч.000; капацитет На Резервоарот (мин. Ако некогаш сте користеле грејач со принуден воздух, знаете дека се гласни. Прекинувачи со висока граница и електронски сигурносни вентили доаѓаат опремени од фабриката. Г-дин Грејач го поправи тоа прашање Со Технологијата За Тивок Режач што чека патент (QBT).000 БТУ излез; Загрева до 3. Оваа единица има прекинувач за ограничување на висока температура, пиезо палење и вклучува 10 стапки. Постојано испорачувајќи 7-9 d B помал интензитет на звукот во споредба со другите грејачи на принуден воздух, тоа значи дека другите грејачи се до 2x погласни во споредба со истиот Г-дин Грејач со QBT. Грејачите На Г-Дин Грејач Се одлични за градилишта, дворови, фабрики спортски настани, комунални услуги и згради.Држете го прстот, изгубете го студот! - Овој Грејач е конструиран да биде тежок за работното место.; Тежина : 21 фунти. црево и регулатор. траење на полн резервоар; прекинувач За ограничување На Висока температура; QBT технологијата го прави овој грејач 50% потивок од стандардниот грејач на пропан; Цврста и издржлива челична конструкција; Економично, ефикасно и чисто горење; тежок вентилатор со висок излез; Континуирано палење; вклучени 10' црево и регулатор; БТУ на час : 75.

Параметри на производот

Стоката во категоријата