Бонавита Кафе Бонавита Кафе Широка База Порцелан Потопување Капе Кафемат

Бонавита Кафе Бонавита Кафе Широка База Порцелан Потопување Капе Кафемат

Во магацинот.
DEN 2399.84
Тековен:

Карактеристики : - Отворете/затворете го прекинувачот за ослободување кафе. - Подготовка на една чаша со вкус на француски печат. - Лесно исчистете по подготовката. - Порцеланската конструкција обезбедува големо задржување на топлината. -Користи # 4 филтер за хартија или постојан филтер. - Капакот ја одржува топлината додека се вари. Тип На Производ : - Прелијте Ја Машината За Кафе. Боја : - Бела. Материјал : - Порцелан. Димензии : Вкупна Висина-Врвот До Дното : -7.4". Вкупна Ширина-Од Страна На Страна : -6.8". Вкупна Длабочина-Напред Кон Назад : -8.3". Вкупна Тежина На Производот : -1.26 фунти. Клучни Карактеристики и Придобивки : Голем вкус во мали серии капачето за потопување на бонавита ви овозможува да сварите квалитетно кафе по една шолја. Внимателно е дизајниран да го испорача целиот вкус што го сакате во помали серии, до 16 унци. Отворете/затворете го прекинувачот и вградениот капаче Бонавита го подобрува основниот дизајн на капење со паметни карактеристики кои го подобруваат пијалакот и искуството. Прекинувачот за отворање/затворање ви овозможува да го контролирате протокот низ капачето и да избегнете излевање. И вградениот капак ја одржува температурата на водата за време на подготовката за подобри резултати од дегустација. Практично пијалак, лесно чистење порцеланската капалка погодно испорачува одлична шолја кафе. Спарете го со еден од нивните котлиња за совршено пакување со прелив. Се вклопува во заедничка големина #4 филтри за хартија, како и постојани филтри. Едноставниот дизајн значи лесно чистење кога ќе завршите со подготовка.

Параметри на производот

Стоката во категоријата