Дури Рослин Геометриски Марокански Волнен Тепих, Сива Слонова Коска, 3'5'

Дури Рослин Геометриски Марокански Волнен Тепих, Сива Слонова Коска, 3'5'

Во магацинот.
DEN 3.00
Тековен:

Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Колекцијата Дури на современи килими со рамно ткаење е направена со употреба на 100% чиста волна и верна послушност кон традициите на локалните занаетчии Во Индија. Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Современи Рамни Ткаат Килими. Конструкцијата со рамно ткаење и класичните геометриски мотиви, со нивните природни, органски нијанси во шема и тон, се подеднакво дома во секојдневни, современи и традиционални поставки. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Големина : 3 'х 5'. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. 100% Волна Куп. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Параметри на производот

Стоката во категоријата