Карен Џонас-Путер-Винил

Карен Џонас-Путер-Винил

Во магацинот.
DEN 576.00
Тековен:

Винил лп притискање. 2018 ослободување. Колку и да сугерира неговото име, Путерот го меша текстурираниот тванг На карен Јонас фолк и кантри корени со различните влијанија на рагтајм, блуз, џез и баром соул. Нејзиниот најширок, најхрабар албум до денес, со песни што се закотвуваат во јужното раскажување приказни и Јонас мазен, непринуден крун. Путер е ретро-ум албум за модерното време-звукот на текстописец кој ги слави нејзините околности. Путерот е за мојата приказна сега, како работен музичар и мајка - предизвиците на секоја улога и, особено, предизвикот за балансирање на двете. Станува збор за печење на мојата торта и јадење, исто така.можеби нема подобро резиме на албумите пепи панч од неговата водечка песна, цитат;Путер, цитат; што започнува со свирење труби, лут вокал и итро духовити текстови. Песната ја раскажува приказната за вредна мајка чиј убиец готви и првокласен родител. Таа е секси, амбициозна, компонирана и пие директно виски непосредно пред 5 часот. За Карен - музичар со полно работно време и мајка со полно работно време-албумот е лична химна. Путер Е Карен Џонас најдобра комбинација на мелодија и порака до денес, одземени без вештачки состојки и полнила. Ова е путер-мазна една минута, декадентна следната и исполнувачка во текот на целата година. Путер (Винил).

Параметри на производот

Стоката во категоријата