Панарацер ЧАКАЛКИНГ Ск+ Ц Blackмид Црн Црн

Панарацер ЧАКАЛКИНГ Ск+ Ц Blackмид Црн Црн

Во магацинот.
DEN 610.24
Тековен:

Чакалот е совршена гума за велосипедистите кои сакаат да ги прошират своите хоризонти. Ова вклучува патишта кои можеби не се соодветни за нормални патни гуми. Четири опции за ширина се достапни за да одговараат на вкусовите на секој возач. Направено од природно гумено соединение, прекинувач за заштита од пункција и специјално куќиште со низок отпор на тркалање, гумата за Чакал е направена да оди насекаде. Големина на гуми 700 х 38С, совршена за чакал и нечистотија, одлична и за груб и за мазен тротоар. Преклопна гума за монистра што е компатибилна со цевки, црна шара за Гуми и Црни странични ѕидови. ЗСГ природната гумена смеса е долготрајна и овозможува одлично возење, Анти-рамната обвивка обезбедува засилување низ целата гума. Напредниот Дополнителен Алфа Кабел, технологијата НА СЕКИРА користи исклучително тесен кабел кој се ткае со супер висока густина во обвивката, создава леснотија и флексибилност, ја зголемува густината и ја подобрува отпорноста на исекотини и абразии макс ПСИ од 60 за цевки и 75 за цевки.

Параметри на производот

Стоката во категоријата