Кислородни Сензори 21559

Кислородни Сензори 21559

Во магацинот.
DEN 0.67
Тековен:

НТК е водечки светски снабдувач на оем сензори за кислород. Нтк сензорите за кислород се индивидуално тестирани за да обезбедат највисоко ниво на квалитет и сигурност. Нтк сензорите за кислород континуирано го откриваат составот на издувните гасови. Како што се менува излезот од сензорите, ЕКУ му наложува на системот за мешање гориво да ја смени смесата. Ова осигурува дека мешавината воздух/гориво е секогаш точна и промовира ефикасност. Новиот сензор ЗА кислород НТК може да помогне во намалување на емисиите, подобрување на километражата на горивото и ефикасноста на моторот и продолжување на животниот век на катализаторот. Нтк сензорите за кислород СЕ одобрени ОД ОЕМ и се изградени со најквалитетни материјали и изработка за да обезбедат супериорен квалитет за вашиот автомобил. Нтк сензорите за кислород ги исполнуваат или надминуваат спецификациите НА ОЕ и се опремени со водоотпорни, фабрички опремени конектори за да обезбедат совршено вклопување секој пат. Потпрете се на светскиот лидер во технологијата на сензоринтк. 4 жица не-Прирабничка оригинална опрема идентичен сензор за кислород, директен приклучок, без сечење или спојување. 17 " (430мм) должина на жица. Сликата на примерокот може да варира од вистинскиот производ.

Параметри на производот

Стоката во категоријата