Класа Накуцване, вклучува држач за топка во стар Стил, хардвер за инсталација, игла и клип

Класа Накуцване, вклучува држач за топка во стар Стил, хардвер за инсталација, игла и клип

Во магацинот.
DEN 687.20
Тековен:

Поврзете се со вашиот животен стил со сопствен приемник за накуцване ОД КУРТ. Сите наши сопствени куки се дизајнирани за специфично вклопување на возилото, произведено со гордост, завршено за водечка отпорност на ' рѓа во индустријата и тестирано на ригорозни стандарди ЗА БЕЗБЕДНОСТ На SAE J684. Оваа комбинација на приколка за приколка од класа 1 и држач за топка е дизајнирана за прилагодено вклопување во одредени години на scion x B (видете ги информациите за апликацијата за да ја потврдите опремата). Куката се интегрира со рамката на возилото и обезбедува корисен и сигурен приемник 1-1/4" х 1-1/4". Приемникот е совршен за прицврстување на вклучената држач за топка и влечење мала приколка или за додавање товарен простор со носач на товар, решетка за велосипеди или друг додаток. Оваа конкретна кука од класа 1 е оценета за 2.000 фунти бруто тежина на приколката и 200 фунти тежина на јазикот (никогаш не ја надминувајте најниско оценетата компонента за влечење). Монтажата на топката вклучена со оваа кука за приколка брзо и лесно се инсталира во приемникот за кука и има дупка за топка од 3/4" (не е вклучена топката за приколка). Може да се монтира во позиција на пораст или пад за да се промовира влечење на ниво. Како и СИТЕ ПРИЛАГОДЕНИ куки, овој накуцване од класа 1 е заштитен со нашиот процес на завршна обработка со ко-лекување. Се бигорува за мазна површина, потопен во течен а-капут за отпорност на 'рѓа внатре и надвор, покриен со издржлив црн капут во прав и конечно ко-излечен за водечки во индустријата штит отпорен на' рѓа, чип и УВ. Без разлика каде се движите или во која сезона од годината влечете, оваа кука е опремена за долготрајна еластичност на елементите. Се одликува со приемник со отворен грб за лесно чистење и доаѓа со целиот хардвер неопходен за инсталација. Оценето на 2.000 фунти. бруто тежина на приколката и 200 килограми. тежина на јазикот. Дизајниран со дизајн специфичен за возилото за прилагодено вклопување. Скриено главно тело ЗА ое изглед и беспрекорна интеграција со возилото.

Параметри на производот

Стоката во категоријата