MAXCases Екстремни Школка-Е Chromebook Случај, Црна, Јасна

MAXCases Екстремни Школка-Е Chromebook Случај, Црна, Јасна

Во магацинот.
DEN 0.33
Тековен:

Оваа тешка, обвиткана футрола ја носи нашата популарна Екстремна Обвивка на нови нивоа на заштита и функционалност со нашиот нов ' рбет На Максгрип. Спортски груби браници и агли што се преклопуваат, моделот S додава заштита и функционалност со лесен зафат, ' рбет за покривање книги, дизајниран да ја заштити и ранливата област на шарките. Оваа широка, текстурирана површина обезбедува посигурно носење, обезбедувајќи дополнително осигурување од капки. Цврстите горни и долни панели изработени од сложен поликарбонат, термопластика и полиуретан штитат од гребнатини и оштетување од удар. Со цврсто, совршено вклопување, Екстремната Обвивка Ги поддржува сите функции на уредот и обезбедува лесен пристап до портата. Прилагодени бои и макспротек антибактериска надградба достапна со минимална количина од 500 (се применуваат дополнителни такси). Maxcases Екстремни Школка-Е Chromebook Случај, Црна, Јасна Компатибилен Со Двете Dell 3100 & 5190 11.6 " Chromebooks. Дизајнот на обвивка обезбедува целосна покриеност. Тешките браници НА ТПУ ги опкружуваат рабовите и аглите. Надвиснатите агли додаваат заштита. Издржливата обвивка на ' рбетот ја штити ранливата површина на шарката додека додава текстура, цврста зафат за да помогне да се спречат капките. Јасни, крути горни и долни панели одбиваат гребнатини и оштетување од удар. Нелизгачки стапала плус текстурирана обвивка на ' рбетот испорачуваат супер-стабилно пишување. Едноделниот дизајн ја прави инсталацијата брза и лесна. Прилагодено вклопување ги поддржува сите функции на уредот и пристапот до портата. Димензии на инсталиран случај, во милиметри, Должина х Ширина х Висина : 322 х 220 х 24-28.

Параметри на производот

Стоката во категоријата