Кнор Бујон Коцки Домат Пилешко Коцки

Кнор Бујон Коцки Домат Пилешко Коцки

Во магацинот.
DEN 30.08
Тековен:

Нор Домат Со Пилешки Вкус Бујон 24 Коцки Стабилен На Полица, 9,3 унци мешаат вкусови на пилешко, домат, кромид, магдонос и други зачини. Додадете го автентичниот вкус На Нор на сите ваши јадења со пилешко со овој разноврсен производ што е направен со природни вкусови. Кнор Коцка Бујон е суштински оставата, чајната кујна со секојдневна употреба. Бујонот со коцка нор обезбедува силен профил на вкус и форматот на коцката овозможува совршена доза на вкус секој пат. 1 коцка бујон е еквивалент на 1 лажица гранулиран бујон. Користете Домат Кнор Со Коцки Бујон Со Вкус На Пилешко За да го подобрите вкусот во секој рецепт, како вкусното Поло Гизадо, како и во други видови јадења како супи, чорби, сосови, ориз, зеленчук, тестенини и други јадења со пилешко. Бујонот со коцка нор доаѓа во дополнителни големини и одлични вкусови, вклучувајќи Пилешко, Говедско, Ракчиња, Шунка и Намалено Пилешко Натриум, така што можете да бидете сигурни дека ќе ги најдете латинските вкусови што ќе ги сака вашето семејство. Нор верува дека добрата храна е важна и секојдневните оброци можат да бидат исто толку магични како и специјалните прилики. Производите на нор го должат својот вкус и вкус на кулинарските вештини и страста на нејзините готвачи. Нор извори висококвалитетни состојки за создавање вкусни прилози, бујони, сосови, сосови, супи и зачини во кои уживаат семејствата насекаде. Нор Домат Со Пилешки Вкус Бујон Коцки мешавина домати и пилешки вкусови со кромид, магдонос и други зачини. Го додава тој автентичен вкус На Нор. Природно со вкус. Форматот на коцка овозможува совршена доза на вкус секој пат. Подобрете го вкусот на супи, чорби, сосови, ориз, зеленчук, тестенини и какви било јадења од пилешко. 1 коцка бујон е еквивалент на 1 лажица гранулиран бујон. Полица-Стабилна. 9,3 Унци, 4 Коцки.

Параметри на производот

Стоката во категоријата