Мала планета од страна на Бебето на Картер Неутрален органски краток ракав за кратки ракави

Мала планета од страна на Бебето на Картер Неутрален органски краток ракав за кратки ракави

Во магацинот.
DEN 2.00
Тековен:

Подигнете го секојдневниот стил на бебето со овластени органски памучни каросерии. Овој основен мултипак на каросерии за девојчиња е истегнат за супер удобно вклопување и изработен со забавен, животински тема и шарен дизајн. Можете да се занимавате со овие, и да поставите преку џогери за додаден стил. Како и секогаш, овие каросерии се овластени органски според глобалниот органски текстилен стандард (GOTS) .. Изработени во најчисти органски ткаенини и одржливи материјали, Малата планета од Картер е враќање на едноставност. Размислени најважни работи и безвременски парчиња за подарок или да се држат. Сертифициран органски според глобалниот органски текстилен стандард (GOTS) 3-пакувања со 3-пакувања за раменици за преклопување на бебиња, прилепувања на ногата што ги прават супер лесни промени што се смислено дизајнирани со минимално пакување, извори од рециклирани материјали увезени машини што се перат.

Параметри на производот

Стоката во категоријата