Радар Про турнеја 205 65R 92H Патнички гума

Радар Про турнеја 205 65R 92H Патнички гума

Во магацинот.
DEN 2.33
Тековен:

Radar Pro Tour P205/65 R15 е развиен специјално за компактен и средна големина автомобили и е целата сезонска турнеја гума дизајнирана да понуди одлична километража, тивко и удобно возење и цврст зафат во сите временски услови. Одликувајќи се со симетричен дизајн на шара со голема густина на SIPE, гумата обезбедува исклучителна целогодишна влечење за доверба во возењето и во влажни и во суви услови. Широката широко распространета вода канализирана вода подалеку од областа на контакт за врвен отпор на хидропланирање, додека широкото централно ребро дава брз и прецизен одговор на управување. Сите големини носат гаранција од 50.000 километража. Радарските гуми се гордеат што ја поддржуваат Фондацијата за истражување на рак на дојка, со дел од продажбата на гуми секоја година одат кон каузата. Од 2011 година, Radar Tires донираше над 1 милион долари на Фондацијата за истражување на рак на дојка. Марката Radar Tires е првиот бренд за гуми што е сертифициран неутрален јаглерод. Radar Pro Tour P205/65 R15 Тип на гума : Турненг, цела сезона. UTQG : 520 a a. Индекс на оптоварување : 92 S. Гаранција за облека од 50.000 милји. Симетричен дизајн на шара. Широки кружни жлебови. Радијална конструкција. Радари гуми гаранција за километража Основна инсталација на гуми од 15 долари за гума. Кликнете овде за повеќе информации. Fits : 2004 Honda Accord LX 2000-01 Toyota Camry CE 1999-2004 Toyota Avalon XL 1992-96 Toyota Camry Xle 1995-97 Toyota Avalon XL 1994-2001 Nissan Maxima GXE 2003-04 Hyundai Sonata Base 2005 Huundai Sonata Gl 1986-89.89 Mercedes -BENZ 560 SL BASE 1999-2003 TOYOTA SOLARA SLE 2001-02 SATURN L300 BASE 2000 SATURN LS2 BASE 1998-99 VOLVO V70 X/C AWD 2000 Volvo V70 X/C AWD SE 1996-99 Infiniti I30 T 2000 SATURN SW2 BASE 2001-02 Saturn LW300 Base 2000-01 Mitsubishi Diamante ES 2004-05 Suzuki Verona LX 1995-98 Mazda Millenia Base 1992-98 Mitsubishi Diamante ES 2006 Suzuki Verona Base и повеќе-Додадете го вашето возило на нашата вклопување за да проверите.

Параметри на производот

Стоката во категоријата