Подобри домови и градини топло пролетно сонце миризливо 16oz керамички чинија со 3 видови свеќа

Подобри домови и градини топло пролетно сонце миризливо 16oz керамички чинија со 3 видови свеќа

Во магацинот.
DEN 444.48
Тековен:

Топло пролетно сонце : Баба Смит јаболко, бела праска, диња и свежа цветна мешавина од пролетна маргаритка, градинарски флорали и одмор на вода од дожд на смирувачка база на сончевата килибар и мускејч Подобри домови и градини со 3 видови свеќа дава топло, златно Светлината и ја исполнува просторијата со зачудувачки мирис. Запалената замрзната дрва, замрзната тегла е исполнета со мешавина од восок од парафин. Прекрасно е да се користи во најразлични простории, го надополнува вашиот постоечки декор за разноврсен стил и е одличен додаток на која било мантија или таблета. 16oz 3-вик сад свеќа : Оваа свеќа доаѓа во значителен сад од 16 унца со 3 фитил истури, гарантирајќи конзистентно и пријатно искуство со горење . Стилски дизајн : Современиот замрзнат печатен стакло дизајн, на врвот со дрвен капак, надополнува разни поставки и додава допир на стил на вашиот декор . рачно испуштено за квалитет : Мешаниот восок е рачно испуштено, обезбедувајќи внимание на деталите и квалитетот во секоја свеќа, што го прави прекрасен додаток на вашиот дом . разноврсен декор : разноврсниот дизајн на замрзнатата печатена стаклена тегла ви овозможува да го поставите во разни поставки, беспрекорно мешајќи се со и Зајакнување на постојниот декор . подолго време на горење : Со две фитили и големина од 16 унца, оваа свеќа нуди продолжено време од 46 часа согорување, овозможувајќи ви да уживате во неговиот поканувачки мирис за подолги периоди . Следете ги овие совети за совршено горење : Секогаш исечете го фитилот на 1/4 инчи пред осветлувањето и чувајте ги остатоците од восочен базен . свеќите никогаш не треба да горат подолго од 4-часовниот интервал . поставете свеќа на површината отпорна на топлина и избегнувајте нацрти . секогаш изгорени на очите и гаснење Пред да заминете простор, не изгорете ги нештата што ги фаќаат и држете се подалеку од деца и домашни миленици . не изгаснете со вода . Секогаш оставете го восокот да се зацврсти пред да се преиспита, да се допира или да се движи.

Параметри на производот

Стоката во категоријата