Империјал скапоцен камен Стерлинг Сребрен смарагд исече мачки око и создаде бел сафир машки прстен

Империјал скапоцен камен Стерлинг Сребрен смарагд исече мачки око и создаде бел сафир машки прстен

Во магацинот.
DEN 1.00
Тековен:

Изработено во Стерлинг Сребрена, прстенот прикажува 9мм x 7mm смарагд-мачка за очи на мачки, кој е поставен во неговиот центар. Тркалезни создадени бели сафири во ниски поставувања на Ник од двете страни на центарот на камен, завршувајќи го овој зачудувачки изглед. Завршено со затегнат сјај, овој убав прстен за очи на мачки и бел сафир за мажи го рефлектира неговиот елегантен вкус. Машки прстен за мачки со мачки со смарагд. Сметав камења за очи на мачки, смарагд, во големина 7мм х 9 мм. Тркалезно создаден акцент на бел сафир. Направено во S925 Стерлинг сребро. Полиран финиш.

Параметри на производот

Стоката во категоријата