Клупа на Пол-век од средниот век, повеќе бои

Клупа на Пол-век од средниот век, повеќе бои

Во магацинот.
DEN 0.33
Тековен:

Со клупата на Пулман во средниот век, во средниот век, модерен стил од средниот век се преиспитува без да се оддалечува премногу далеку од своите корени. Супер суптилните линии за подножје и видливи бод, го благодат полиестерскиот тапацир на перничето, како што е под, додека се наоѓаат пена и ливчиња со влакна обезбедуваат изобилство на амортизирање. Без разлика дали го користите како седиште во дневна соба или во близина на трпезариска маса или само седите на тоа доволно долго за да ги врзете вашите чевли, клупата на Пулман ќе ве остави да сакате повеќе. Други нови преземаат стари класици. Секоја ставка, од мали парчиња како стока за кутии и wallидна уметност до главни делови, како што се табели за јадење и каучи, е направена со иста грижа и без напор. За натпревар направен во Дизајн Небото, спарете ја клупата со софата „Пулман“ или нејзиното покомпактно браќа и сестри, софата на станот „Пулман“. Убавината и придобивките од гума од дрво : Поздравувајќи од семејството на јавор од дрвја, гуменото дрво се користи во производството на мебел со висок крај. Ова трајно азиско дрвено дрво е вредно за своето густо жито, минимално смалување, привлечна боја и прифаќање на различни завршувања. Исто така, таа е ценета како "еколошки " дрво, бидејќи користи дрвја што се намалени на крајот на нивниот циклус за производство на латекс. Lifeивотот во трендови на фрлање назад. Чисто-поставените парчиња се инспирирани од данскиот дизајн, кој ја слави функцијата пред формата. Бледо тонови на дрво и отворени, геометриски рамки за жица му даваат на вашиот простор стил што изгледа во иднина со кив до минатото. Димензии : 50.4 W x 18.5d x 18,5h во . изграден со цврста рамка од гума. Полиестерска тапацир со лесна нега. Поддршка за суспензија на мрежи. Перничиња поставени со пена и капење. Отстранливи капаци на перница. Капацитет на тежина : 250 фунти . нозе со цврсто дрво со заштитни гумени плочки. Потребно е супер едноставно склопување : само закачете ги нозете. Дел од ексклузивната колекција за преродба на средниот век Modrn.

Параметри на производот

Стоката во категоријата