Ortega цела пченица тортили еа

Ortega цела пченица тортили еа

Во магацинот.
DEN 50.08
Тековен:

Семејна традиција од 1897 година. Во Ортега, ја разбираме важноста на семејните оброци. Затоа ги создадовме нашите вкусни меки тортили на цела пченица, за забава, свежи, вкусни и автентични мексикански оброци во секое време! Користете го Ортега целото пченица меки тортили со јајца за појадок со зести, со омилени состојки на сендвич за вкусен обвивка, или со омилените плочки за тако, фаџита или бурито за срдечна и одлична вечера за дегустација што ќе ужива целото семејство! Нека целата наша мека тортили ја инспирира бескрајните среќни оброци околу вашата семејна маса! Кошер. Добар извор на влакна.

Параметри на производот

Стоката во категоријата