- Карат Т.Г.В. Бел сафир жолто-позлатен сребрен манжетни

- Карат Т.Г.В. Бел сафир жолто-позлатен сребрен манжетни

Во магацинот.
DEN 2.00
Тековен:

Одредот од останатите со овие впечатливи манжетни за бели сафир во Миабела. Изработени во пенливи жолти родиум-позлатени сребро, тие имаат 134 тркалезни, треперејќи се треперливи бели скапоцени камења со бели сафир (1,25 x 1,25мм) убаво групирани по овој додаток. Овие манжетни за манжетни се обезбедени со затворање на грбот на кит. Полирани до брилијантна завршница, овие манжетни со скапоцени камења ќе направат пенлив и елегантен додаток на нечија гардероба. Направено во сребро. Yellowолта родиум позлата. 1-1/3 CT T.G.W. Бел сафир. Камења поставени од пронг. Пар манжетни манжетни. Затворање на грбот на кит. Септември родител. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.

Параметри на производот

Стоката во категоријата