Прованса Убавина Ѓумбир Витамин Ц Серум За Лице Осветлување Серуми За Лице

Прованса Убавина Ѓумбир Витамин Ц Серум За Лице Осветлување Серуми За Лице

Во магацинот.
DEN 0.33
Тековен:

ЃУМБИР ТОА! : Нашиот Лесен Серум за Лице е формулиран со ѓумбир преполн со антиоксиданси за да ја осветли кожата и да ги изедначи тоновите. Познато е дека ѓумбирот има својства корисни за кожата, како што се анти-стареење, третман на акни, антиинфламаторно осветлување на кожата. ПОТЕНТ-Ц : Добијте подлабоко од вашите редовни средства за чистење, пилинг или лосиони со Нашиот Серум За Лице Со Витамин Ц кој се бори против темните дамки и хиперпигментацијата за да пролеете и откриете нови клетки за посветол и порамномерен тон. Безбеден и нежен за сите типови кожа, вклучувајќи ја и чувствителната кожа. ПОВТОРНО ГУСТИ И РЕХИДРИРАЈТЕ : Брзајте природни хранливи материи на кожата Со Витамин Ц, антиоксиданси и Хијалуронска Киселина за да ја осветлите и негувате кожата. Дајте и на вашата кожа тој младешки, здрав сјај со интензивна мешавина на активности за борба против возраста за повторно густирање и рехидрирање. ПРОИЗВЕДЕНО ВО САД : Усвојувањето практики и изборот на производи кои го нагласуваат зачувувањето на природните ресурси поттикнува одржлив начин на размислување. Овде Во Прованса Убавина, ние не ги компромитираме состојките за да заштедиме пари. Ние сме практични и ќе останеме верни на нашиот етос. Нашите производи се дизајнирани, тестирани и направени во Соединетите држави.

Параметри на производот

Стоката во категоријата