Зачинета Светска Цела Ѕвезда Анасон, Оз

Зачинета Светска Цела Ѕвезда Анасон, Оз

Во магацинот.
DEN 159.84
Тековен:

Одредени Тајландски кари пасти и супи кои користат ѕвезден анасон, а автентичниот тајландски леден чај го користи ова како арома. Ова е класичен Кинески зачин кој, Во тајландски јадења, се додава првенствено во супи. За супа, додадете ја целата мешунка од семе наместо да ја мелете. Анасонот не треба да се јаде цел, но изгледа убаво во садот и дава прекрасна арома. Ѕвездениот Анасон исто така се користи многу ефикасно во правењето ароматични истурања во тенџере, а многу меѓународни јадења го бараат тоа. Ние нудиме свеж, високо ароматичен производ што може да се најде во специјализирани продавници за зачини за 7,50 долари за четвртина унца! Сметаме дека ова е одлична цена, а квалитетот е одличен. Производ На Тајланд. Анасонот е една од клучните состојки Во Кинескиот 5 Зачин. Ние исто така нудиме ѕвезда анасон во прав. Зачинета Светот Целата Ѕвезда Анасон, 7 Мл.

Параметри на производот

Стоката во категоријата