Фолкарт Емајл Акрилна Занаетчиска Боја, Сјајна Завршница, Совршена Виолетова, фл оз

Фолкарт Емајл Акрилна Занаетчиска Боја, Сјајна Завршница, Совршена Виолетова, фл оз

Во магацинот.
DEN 2.00
Тековен:

ПРАКТИЧНА ГОЛЕМИНА - Фолкарт Емајл Акрилната Боја доаѓа во пригодна големина од 2 мл-совршена за создавање на единствени рачно насликани стаклени проекти!. БРИЛИЈАНТЕН СЈАЕН ФИНИШ - кога е сув, оваа емајлирана акрилна боја има издржлив, сјаен финиш со брилијантна боја и сјај. ЛЕСНО И НЕПРЕЧЕНО НАНЕСУВАЊЕ - Користете ја оваа акрилна боја На отворено на различни површини како што се очила, вазни, керамика, чинии и многу повеќе - одлично за сите ваши стаклени уметности и занаети за да додадете допир на персонализација! Исушете 1 час помеѓу слоевите. Оставете го вашето парче да се излади во рерна и потоа извадете го. Додадете го вашиот личен допир на сите ваши стаклени и керамички проекти за рачно изработен, современ изглед со оваа издржлива и отпорна на гребење акрилна боја. ЕДНОСТАВНО ЧИСТЕЊЕ-Чистењето е лесно со формулата За Акрилна Боја На Фолкарт! Едноставно исчистете додека сте влажни со сапун и вода. Фолкарт Емајлите се многу пигментирани за непроѕирно покривање и имаат сјајна завршница. Оваа боја е одлична за основна обвивка, матрица, сунѓер и многу повеќе. Пред сликање, проверете дали ќе го исчистите стакленото парче со алкохол. Пред сликање, проверете дали ќе го исчистите стакленото парче со алкохол. Секоја боја во оваа брилијантна линија за боја ќе додаде поп боја и персонализација на вашиот стаклен декор со Акрилна Боја На Фолкарт Емајл. Проширете ги вашите уметнички материјали со овој разноврсен, доверлив бренд!. Користете ја оваа уникатна боја на очила, вазни, керамика, чинии и многу повеќе. Откако ќе се излечи печењето, вашите стаклени уметности и занаети ќе бидат безбедни за машина за миење садови со врвна полица. ФОРМУЛА-Фолкарт Акрилната Боја има нетоксична и водена формула одлична за сите ваши уметности и занаети.Специјално дизајниран за стакло и застаклена керамика, Folkart 2 fl oz Совршена Виолетова Сјајна Завршница Емајлирана Акрилна Боја обезбедува квалитетна живописна завршница на сите ваши стаклени креации. ПЕЧЕТЕ за ЛЕКУВАЊЕ-По сликањето, погрижете се да го исушите вашиот проект на воздух 1 час, потоа ставете го на ладно и потоа загрејте на 350 степени и печете 30 минути.

Параметри на производот

Стоката во категоријата