Железо Пиво Безалкохолен Пијалок, - fl оз лименки

Железо Пиво Безалкохолен Пијалок, - fl оз лименки

Во магацинот.
DEN 95.68
Тековен:

Безалкохолен Пијалок, Оригинален Вкус 6-12 фл оз (355 мл) лименки Повеќе од 80 години. Оригинален вкус 1918! Во Летното попладне, во 1917 година, дрвен вагон нацртан со мазга пристигна во популарната кафетерија во Хавана, Куба. Ги достави првите четири случаи на нов безалкохолен пијалок кој наскоро ќе се нарече Национален Пијалок. Сега, повеќе од 80 години подоцна, железното пиво се уште ужива поради својот освежувачки вкус со само навестување на островски зачини. Многу може да се промени со текот на годините-но не и оригиналниот вкус на Железното пиво! 6 - 12 fl oz (355 ml) конзерви 8467 NW 54-ти Сент Мајами, FL 33166 305-592-4366 Железо пиво.

Параметри на производот

Стоката во категоријата