Врати 8-Цилиндрична Формула Обновувач На Моторот И Лубрикант-оз

Врати 8-Цилиндрична Формула Обновувач На Моторот И Лубрикант-оз

Во магацинот.
DEN 2.67
Тековен:

Кога станува збор за грижата за вашето возило, Ова Враќање (00016) 8-Цилиндрична Формула Реставратор На Моторот и Лубрикант може да помогне да се продолжи неговиот животен век со специјална мешавина на состојки. Тоа е додаток на масло со високи перформанси што ја зголемува компресијата кај постарите мотори со голема километража, за да можете да продолжите да уживате во вашиот автомобил долго време. Единствената формула CSL ги исполнува истрошените области на ѕидовите на цилиндерот за да го намали ударот и да ја зголеми компресијата на блиските оригинални нивоа. Враќањето на компресијата на цилиндрите со овој обновувач на моторот и лубрикантот го подобрува согорувањето за да ги зголеми коњските сили, да го намали согорувањето на маслото, да ја зголеми километражата на горивото и да ги врати врвните перформанси на моторот. Покрај тоа, обезбедува подмачкување со екстремен притисок за да помогне во заштитата на компонентите на моторот од прекумерно абење. Ова шише содржи 16 мл за ваша погодност. ВРАТИ-8 Цилиндар : Ја Враќа компресијата. Враќа коњски сили. Ги враќа перформансите на моторот. Ја намалува потрошувачката на нафта.

Параметри на производот

Стоката во категоријата