Криптовалута За Почетници: Еве Што Треба Да Знаете

Криптовалута За Почетници: Еве Што Треба Да Знаете

Во магацинот.
DEN 175.68
Тековен:

Дали неодамна сте слушнале многу успешни приказни за криптовалутите и сакате да се вклучите во акцијата? Дали сте заинтересирани да инвестирате во дигитални валути, но не знаете од каде да започнете? Дали сакате да дознаете повеќе за тоа што всушност се криптовалутите?Ако одговоривте " да " на сите овие, тогаш ова е книгата за вас.Пазарот на криптовалути целосно експлодираше во последните неколку години, при што многу редовни луѓе ги искористија наградите за инвестирање на пазарот. Не треба да бидете искусен трговец за да имате корист од инвестирање во дигитални монети, но искусниот трговец Ричард Ман сака да го сподели своето долгогодишно искуство со вас. Значи, што ве спречува барем да ги истражувате можностите?Дали знаевте дека ако инвестиравте 1000 долари Во Биткоин во 2016 година, денес ќе вреди 80.000 долари?Ако ова го измени вашиот интерес и сакате да научите како да започнете да инвестирате во крипто, ова е книгата за вас.Оваа книга ќе ве однесе преку дигитални валути и ќе ви даде цврсто разбирање за дигиталните пари и како да започнете со тргување.Внатре Во Криптовалутите За Почетници, ќе откриете : ● основните теории зад криптовалутите● како да изберете валути за вашето портфолио● Корисна терминологија за тргување● Начини за безбедно складирање на вашите инвестиции● практичен чекор-по-чекор водич за поставување на вашите трговски сметкии многу, многу повеќе!Откако ќе ја завршите оваа книга, ќе имате доверба да започнете со тргување во возбудливиот свет на криптовалути. Наведена во лесен за следење формат со погодни делови што ги покриваат сите ваши основи, оваа книга ќе ви помогне да ја заобиколите главата околу апстрактните концепти вклучени во тргувањето. Не треба да бидете искусен трговец за да го подобрите вашиот живот преку тргување со крипто, но ви треба basics.So што чекаш? Започнете ја вашата возбудлива авантура со криптовалути денес. Н / А.

Параметри на производот

Стоката во категоријата