Како Да Свирите Соло Џез Пијано

Како Да Свирите Соло Џез Пијано

Во магацинот.
DEN 236.16
Тековен:

(Упатство За Пијано). Честопати, џез-пијанистите се повикуваат да свират соло свирки. Оваа книга се обидува да го олесни преминот од група во соло џез пијано играјќи со чекор-по-чекор практичен пристап кон учење и свирење стандардни мелодии со дисекција на нивните составни делови; мелодија, хармонија и бас. Деловите потоа се собираат на различни начини. Поглавјата вклучуваат : акорди и гласови * бас линии * нишалки * балади * импровизација. Аудио демонстративните песни се обезбедени за преземање или стриминг преку интернет со уникатен код за пристап вклучен во книгата. Како Да Свирите Соло Џез пијано

Параметри на производот

Стоката во категоријата