Заштитен знак Ликовна Уметност Фотографски Њујорк 12 Платнена Уметност Од Асаф Френк

Заштитен знак Ликовна Уметност Фотографски Њујорк 12 Платнена Уметност Од Асаф Френк

Во магацинот.
DEN 1.33
Тековен:

Уметник : Асаф Франкс Предмет : Градски Пејзаж : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија има градски пејзаж На Њујорк во светла под ноќното небо. Меѓународниот фотограф За ликовна уметност Асаф Френк, роден во 1971 година, бил воспитан во земјоделско село во близина на Плажата во Израел. По успешната кариера во компјутерите, тој започна да ги комбинира своите обемни технички вештини со дигиталната фотографија за да произведе висококвалитетни креативни слики. Асаф го дели своето време помеѓу патувањето во градот и локациите на природата со тоа што е во неговото домашно студио во Сари, ВЕЛИКА британија. Со текот на времето, тој стана добро познат по повеќе начини на боја и црно-бел опсег на слики со дамка во боја. Неговата колекција вклучува слики од мртва природа, пејзажи и градови како лондон, Париз, Њујорк, Рим, Венеција и Амстердам. Неговите фотографии се неверојатно барани од производителите, дизајнерите и издавачите што значи дека неговите слики може да се видат на ексклузивни производи ширум светот. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. градски пејзаж на Њујорк во светла под ноќно небо.

Параметри на производот

Стоката во категоријата