Мишелин Географска Ширина Спорт 265 40Р 101ј Одговара: 2017-Порше Макан ГТС, - Порше Макан ГТС

Мишелин Географска Ширина Спорт 265 40Р 101ј Одговара: 2017-Порше Макан ГТС, - Порше Макан ГТС

Во магацинот.
DEN 1941.28
Тековен:

Мишелин Географска Ширина спорт 3 265/40Р21 101 преглед Географска Ширина спорт 3 ТЕРЕНЕЦ со ултра високи перформанси и кросовер гума обезбедува можности за спортски перформанси преку извонредна влечна сила на сув и влажен пат. Покрај испораката на подобрена економичност на горивото на возилото преку низок отпор на тркалање и користење на еко-фокусирани методи на производство, Географската Ширина спорт 3 обезбедува ракување и свиоци од светска класа. Избрана Од Порше и БМВ, гумата има нова асиметрична шара за подобрување на влажната влечна сила, како и шипки со променлива дебелина што ја намалуваат деформацијата на блокот на шарата и ја подобруваат отпорноста на тркалање. Двослоен труп. Сопирачки 2,70 метри пократки на влажен пат. Трае 7 месеци подолго од конкурентите. Големина : 265/40Р21. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени. извонредно суво и влажно влечење на патот. низок отпор на тркалање. ракување и свиоци од светска класа. ТЕРЕНЕЦ со ултра високи перформанси и гума за Кросовер.

Параметри на производот

Стоката во категоријата