Далер-Роуни грузиска Боја На Масло, Цевка од 38 мл, Виридијанска Нијанса

Далер-Роуни грузиска Боја На Масло, Цевка од 38 мл, Виридијанска Нијанса

Во магацинот.
DEN 140.48
Тековен:

Оваа маслена боја содржи пигменти кои се избираат внимателно за да обезбедат висок степен на трајност и да одговараат на нијансите на поскапите метални пигменти. Поради нивната внимателна формулација, оваа боја генерално бара многу ограничени количини на медиуми-користете директно од цевката и целосно концентрирајте се на вашиот креативен процес. Постигнете брилијантна боја и текстура со секој удар! Далер-Роуни грузиска Боја На Масло, Цевка од 38 мл, Виридијанска нијанса. Економичен. Традиционално изработени и тројно мелени Во Англија. Боите се мешаат и конзистентни од влажни до суви.

Параметри на производот

Стоката во категоријата