Чик Кореа-Сега Пее, Сега Плаче-Винил

Чик Кореа-Сега Пее, Сега Плаче-Винил

Во магацинот.
DEN 2.67
Тековен:

Ограничено притискање на винил ЛП од 180 гм во јакна од гејтфолд. Пилиња брилијантен трио албум од 1968 Година, Сега Тој Пее, Сега Тој Плаче се одржува во ист вид на ретки почит како класичен бил Еванс трио сесии. Едно слушање ќе ви каже зошто.. Исклучителната интеракција помеѓу Чик, чешкиот басист Мирослав Витоус и мајсторот За тапани Рој Хејнс јасно кажуваат зошто овој албум постигнал таков легендарен статус меѓу снимките на џез-пијано трио. Сега Пее, Сега Плаче се одликува со програма од сите Корејски композиции, вклучувајќи го и првото снимање На Матрикс, една од најомилените мелодии На Кореас. Сега Пее, Сега Плаче (Винил).

Параметри на производот

Стоката во категоријата