Класична Свадба

Класична Свадба

Во магацинот.
DEN 191.84
Тековен:

Крег Данкан не е непознат за музичката заедница Во Нешвил. Неговите таленти за виолина, виолина, зачукуван дулцимер, мандолина, гитара, бас и виола може да се слушнат на бројни снимки од Нешвил. Дипломиран На Апалачкиот Државен Универзитет и Државниот Универзитет Во Тенеси, Крег е член На Северноамериканската Сала на Славните И Кој Во Музиката и Музичарите. Покрај неговите заслуги за снимање, Крег Данкан има напишано над 30 публикации за музички инструкции за Издаваштво на Мел Беј. Класична Свадба.

Параметри на производот

Стоката во категоријата