Сите топки задни лево 6ball CV оска за Arctic Cat 0502-543

Сите топки задни лево 6ball CV оска за Arctic Cat 0502-543

Во магацинот.
DEN 1933.28
Тековен:

Нови сите топки тркачки задни лево лево 6ball CV оска компатибилен со/замена за Arctic Cat 250 2x4 05 2005, 300 4x4 05 2005, 250 4x4 05 2005 0502-543, ** Потврдете дека делот се вклопува пред да купите ** спецификации Axle Notes : Exceeds OEM axle strength and is 30% stronger than competitive axles Manufactured in ISO/TS 16949 - ISO 9001 Registered facility Hi-performance molybdenum grease reduces heat and friction Heavy-duty neoprene boots create a waterproof seal Precision machined for precise OEM fitment Low profile stainless steel clamps Laminate coating се спротивставува на ограничена гаранција на 'рѓа и коросионинон. Загарантирани Fit Replaces OEM броеви на мачка : 0502-543, 1502-540 Compatibational со/замена Forarctic Cat 250 2x4 2005, 250 4x4 2005, 300 4x4 2005 Супериорни спецификации и функција : Задна лева 6ball CV оска, белешки : Извлекува : јачина на оска на OEM и е 30% stronger than competitive axles, Manufactured in ISO/TS 16949 - ISO 9001 Registered facility, Hi-performance molybdenum grease reduces heat and friction, Heavy-duty neoprene boots create a waterproof seal, Precision machined for precise OEM fitment, Low profile stainless steel clamps, Ламинатната обвивка се спротивставува на 'рѓа и корозија, едногодишна ограничена гаранција. Загарантирано вклопување. Замена на OEM : 100% нов задниот дел од задниот дел од лево 6ball 6ball, изградена за да ги исполни спецификациите на OEM. Инженерска тестирана извонредност : Сите наши производи за жици поминуваат низ ригорозна програма за тестирање развиена од престижни инженери за да обезбедат оптимално производство и перформанси. Овој реле -прекинувач произведува високо квалитетен излез во сите временски услови . Избор на механика : Нашиот клуч за успех е продажба на делови што се вклопуваат и изведуваат како оригиналите, поради што почетниците и професионалната механика нè прават свој најдобар избор. Ние нудиме електрични делови и мотори за вашиот автомобил, електрична трева за трева, камион, брод, Pw C, мотоцикл, АТВ, трактор или буквално сè што возите или возите . бесплатна гаранција за кавга : 1-годишна гаранција ве штити по купувањето. Уверени сме дека нашите производи ќе работат беспрекорно еднаш инсталирани во вашето возило. Во реткиот случај што не го прави, ние ќе го замениме во секое време во рок од една година од вашата нарачка. Ако имате проблем, ќе го направиме секој чекор за да ви помогнеме, контактирајте не за замена.

Параметри на производот

Стоката во категоријата