Диско на Имхотеп

Диско на Имхотеп

Во магацинот.
DEN 2.00
Тековен:

Џамал Мос ака Хиероглифско Суштество ќе го издаде својот конечен соло албум од 2016 година-Цитат; Дискотеките На Имхотепкот; - преку нинџа т у н е С С н н и ц о л о у р и м р и н т о н 5 т х а у у с т. ослободувајќи плодно на сопствениот отпечаток Од Математички Снимки и спојка од други отпечатоци, вклучително ИVНГ Интл. И Соул Џез / СОТУ; Мос го зацврсти својот раст како единствена креативна сила. Тој го балансира своето античко наследство и музичката ДНК со страст да експериментира, создава и канализира музика како лековита сила, што резултираше со тоа што неговата уметност беше обележана "Афрофутурист";. Мос, сепак, претпочита да го опише својот излез Како Синтетички Експресионизам /ubмички Кубизам и повеќе би сакал да се гледа едноставно како промотор на Нубиските Права. ОПРЕДЕЛУВАЊЕ : ? Тешка категорија 180гр винил ЛП, вклучува МП3 код за преземање ? Уметничко дело На Џо Дурнан Диско На Имхотеп (Винил).

Параметри на производот

Стоката во категоријата