Џорџ Колман - Во Живо Во Малиот Џез Клуб-ЦД

Џорџ Колман - Во Живо Во Малиот Џез Клуб-ЦД

Во магацинот.
DEN 194.40
Тековен:

5-тиот албум во серијата Мали Живи Мастерс го наоѓа тенорот титан Џорџ Колман во друштво на Пијанистот Спајк Вилнер, басистот Питер Вашингтон и тапанарот Џо Фарнсворт во интимните граници на Џез-Клубот Смолс. Според зборовите На Џорџ Колман "овој рекорд е почит на нашиот голем град и на сите наши големи обожаватели."Колман гори и звучи подобро од кога било!Албум Песни1. 42. Во Последно3. Мојот Смешен Валентин4. Медитација5. Блуз За Мали6. Близината На Тебе 7. Њујорк, Њујорк8. Кога Сани Добива Сина Џорџ Колман-Живеат Во Малите Џез Клуб-ЦД.

Параметри на производот

Стоката во категоријата