Цинк-Позлатени Челик Спојување Врска

Цинк-Позлатени Челик Спојување Врска

Во магацинот.
DEN 639.20
Тековен:

Секогаш постојат некои фактори на патот што не можете да ги контролирате неодговорен возач, неповолни временски услови но, едно нешто што можете да го контролирате е типот на опрема за влечење што ја користите. Само затоа што постојат закани таму, не значи дека вашите авантури за влечење треба да бидат опасни. КУРТ нуди различни производи за безбедност на влечење, вклучувајќи безбедносни синџири, безбедносни кабли, куки, врски и многу повеќе за да бидете сигурни дека Имате доверба Да Го Донесете и доверлива опрема за да Го Донесете безбедно. Врските за спојување СЕ направени од челик 1038 и може да се користат за поврзување синџири, кабли, јажиња и многу повеќе. Оваа конкретна кука за спојување 9/0 има издржлива завршница на цинк за да се спротивстави на ' рѓа и абење (потребно е заварување). Врските за спојување не треба да се користат за апликации за подигнување. Изграден од 1038 челик. Заштитен со издржлив финиш обложен со цинк. 0.

Параметри на производот

Стоката во категоријата