ТОА Двојно Ротирачки Заден Тин Тилер 18 Бригс И Стратон 208цц

ТОА Двојно Ротирачки Заден Тин Тилер 18 Бригс И Стратон 208цц

Во магацинот.
DEN 1923.84
Тековен:

Изведба На кршење на земја овој лесен за употреба, вистински градинарски култиватор со двојна ротација обезбедува неспоредлива моќ на кршење на земјата и овозможува лесна подготовка на градината без разлика каков тип на почва имате. Со ротација напред за одгледување и контра ротација за длабоко обработка на почвата, моторот со голема моќност обезбедува оптимален вртежен момент и брзина на ротација. Практичното, еднорачно работење на оваа тилер за почва им овозможува на корисниците да стојат и да управуваат од двете страни, додека самоодниот погонски систем нуди подобрена контрола. Користете ротација напред за одгледување и користете ја контра ротацијата за длабоко обработка на почвата. До и негувајте широка патека од 18 инчи по премин и користете ги прилагодувањата на длабочината од 7 и работна длабочина од 6,5 инчи за брзо покривање на повеќе земја. 13 " самоострените боцки лесно негуваат секаков тип на почва. Лесна За Употреба И Подобрено ракување со еднократна работа му овозможува на корисникот да стои и да управува од двете страни на фиданката. Лесно прилагодлива лента за влечење за оптимална рамнотежа во сите услови. Предна противтежа на пневматски тркала од 13 инчи со гуми ЗА газење АГ за подобрена рамнотежа и ракување. Бригс и Стратон моторот испорачува бруто вртежен момент од 9,50 стапки и брзина на ротација од 190 вртежи во минута. 7 Позиции За Прилагодување На Длабочината. Почеток На Повлекување. 190 Тин ВРТЕЖИ во МИНУТА. ЕПА/ЈАГЛЕХИДРАТИ Одобрени. Предна противтежа на 13" пневматски тркала. 18" Ширина На Обработка. 6.5" Длабочина На Обработка. Поместување од 208 кубика. 1 Напред / 1 Обратна Брзина. Операцијата со една рака му овозможува на корисникот да стои и да управува од двете страни на фиданката. 13 "х 5" гуми. 13 " самоострените боцки лесно негуваат секаков тип на почва. 10 Тилер, 2 Чекан Боцки.75 гал Резервоарот За Гориво Капацитет. 18 "широк дизајн на задниот дел со 7 прилагодувања на длабочината и 6,5" работна длабочина за брзо покривање на повеќе земја. Двојна Ротација Тине Насока. Пренос На Синџирот На Пренос.

Параметри на производот

Стоката во категоријата