Поим Д-Р Сеус Како Гринч Украл Божиќ Издание Игра На Табла

Поим Д-Р Сеус Како Гринч Украл Божиќ Издание Игра На Табла

Во магацинот.
DEN 140.16
Тековен:

Како Гринч Го Украде Божиќ Решете Ја Мистеријата Во Оваа Колекционерска Игра Базирана На Класична Книга На Д-Р Сеус Официјално - Лиценцирана Игра Со Познати Локации и Иконски Ликови ти си злобен, Г-дине Гринч! Решете ја мистеријата на саканата д-р Сус холидеј класик За Тоа Како Гринч Украл Божиќ! Бидете први што ќе идентификувате КОЈ го фатил Гринч, каков Божиќен предмет украл Гринч и од каде е украден предметот. Играјте како еден од 6-те ликови кои го фаќаат Гринч - дали ќе бидете Градоначалникот, Тато Кој или омилената Синди-лоу на сите - додека се движите низ таблата за игри за да одредите КАДЕ Гринч го украл предметот со познати локации од книгата, вклучувајќи Ги Планината Крумпит, Дневната Соба На Сзо И Градското Собрание. Одликувајќи се со 6 сопствени извајани токени што претставуваат што украл Гринч-венец, Тапан, Новогодишна Елка, Печено Говедско Месо, Трицикл, Конзерва Од Кој Хаш. И за игра пресврт," Малку Повеќе "Интриги Картички се подготвени кога играчите слета на'?'простори на таблата - овие картички претставуваат иконски моменти од филмот и обезбедуваат методи за помош во решавањето на мистеријата.

Параметри на производот

Стоката во категоријата