Сан-Ј Органски Тамари Пченица Слободен Соја Сос, фл оз

Сан-Ј Органски Тамари Пченица Слободен Соја Сос, фл оз

Во магацинот.
DEN 2.67
Тековен:

Сан-Ј Органски Тамари Соја Сос Без Пченица 10 fl Oz Пакет од 6 ви помага да ги вкусите вашите омилени Кинески, Јапонски и други јадења. Го намали натриумот, што го прави добра опција за луѓето кои се обидуваат да го намалат внесот на сол. Овие соја сос од сан-Ј тамари е органски, што значи дека е ослободен од генетски модифицирани организми. Нема додадено мсг што го прави погоден за луѓе кои имаат алергии на мононатриев глумат. Направено е без пченица, што обезбедува благ, но богат вкус во споредба со обичниот соја сос.Добивате вкупно шест шишиња од 10 мл во секоја нарачка за да имате доволно при рака за да ви траат долго време или да поставите неколку маси во ресторан. Нема глутен за Луѓето Со Целијачна болест да можат да го користат. Користете 1 лажиче од овој соја сос за да замените 1/4 лажиче сол во сите ваши рецепти. Сан-Ј Органски Тамари Пченица Слободен Соја Сос : Направени со 100% целата соја. Намален натриум. Соја сосот сан-Ј тамари има побогат и поблаг вкус од обичниот соја сос. Не додаде мсг. Без глутен. Органскиот сос од соја тамари доаѓа во пакување од 6 шишиња од 10 мл. Без пченица. Заменете 1/4 лажиче сол во вашите рецепти со 1 лажиче сосови. Идеален за пржење зеленчук, живина, тофу, морска храна и друго месо. Не-гмо потврдена. Кошер.

Параметри на производот

Стоката во категоријата