Избор на Сем Италија Фусили Корти Букати, 17. Оз

Избор на Сем Италија Фусили Корти Букати, 17. Оз

Во магацинот.
DEN 0.33
Тековен:

Изборот на Сем Италија Фусили Корти Букати се збогатени тестенини од макарони со автентичен вкус направен од рецепти што се пренесени со генерации. Овие тестенини со квалитетно бронзено сечење имаат посебна, спирална форма и вкус исто како што изгледа. Ридовите создадени од спиралната форма во овие тестенини овозможуваат сосот целосно да го обвитка секој глупак, испорачувајќи уста на вкусност во секој залак. Користете ги овие тестенини за да создадете срдечна чинија за тестенини, освежувачка салата од тестенини или брз оброк со тестенини со еден тенџере за да уживате по долг ден на работа. За извонреден оброк, измешајте ги подготвените тестенини со печен сос од црвена пиперка, зачинето мелено говедско месо и сос -печурки за здраво јадење што целото семејство е сигурно да ужива. Со девет порции по торба, овој пакет нуди одличен извор на протеини и железо со малку маснотии за да можете да се занимавате со среќно. Вкусете ги свежите вкусови на Италија со изборот на Сем Италија Фусили Корти Букати.Сере и увезена директно од Италија, изборот на Сем Италија ви ја носи најдобрата кујна што Италија ја нуди. Уживајте во фини, автентични состојки, класично вкусни рецепти и целосен вкус во секој залак. Ние ви нудиме внимателно куриран асортиман кој е иновативен и примамлив. Производите за избор на Сем се инспирирани од нашето горда наследство и денес им веруваат од милиони клиенти нас низ целиот свет. Избор на Сем Италија Фусили Корти Букати, 17,6 мл : Бронзена сечење квалитетни тестенини со тестенини. Спиралната форма е одлична за држење сос и обезбедување максимален вкус на секој залак. Автентичен вкус направен од рецепти што се пренесуваат со генерации. 9 порции по контејнер. 8 грама протеини по порција.

Параметри на производот

Стоката во категоријата