Terra & Sky Women's Plus Size Size Hooded Duster

Terra & Sky Women's Plus Size Size Hooded Duster

Во магацинот.
DEN 605.60
Тековен:

Завршете ја облеката на денот со Terra & Sky Plus Size Hooded Duster за совршен слој на стил и удобност. Обичен стил на качулка носи удобно, поставено тревога на обични маички и фармерки. Исклучиво на. Материјал : 61% акрилик/35% полиестер/4% спандекс. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Големина : Моделот е 5’11 ”и носи големина 1x. ФИТ : Опуштено. Тежина : лесна. Деколте : прицврстен аспиратор. Затворање : Отворен фронт. Ракави : Долги ракави. Карактеристики : Мека плетена ткаенина. Плус големина џемпер за пулвер на вратот за жени од Terra & Sky.

Параметри на производот

Стоката во категоријата