ЛЕД Божиќ Самовила Стринг Светла, 98.5 стапки Приклучок Во Декоративни Светлина Стринг Со Осветлување На Владата, Водоотпорен Мини Светло

ЛЕД Божиќ Самовила Стринг Светла, 98.5 стапки Приклучок Во Декоративни Светлина Стринг Со Осветлување На Владата, Водоотпорен

Во магацинот.
DEN 127.84
Тековен:

Божиќни стринг светла : Божиќни сини самовила светла, напојувани од електронски. Широко се користи за виси Елка и играчки. Со 300 сини индивидуални LED светилки, секое светло има врска од крај до крај, можете да поврзете до 4 комплети заедно за да осветлите поширок опсег.8 Режими На Осветлување : Нашето божиќно стринг светло има 8 режими на осветлување за да изберете : комбинација, во бранови, секвенцијални, слогови, бркање/блиц, бавно избледување, трепкање/блиц и стабилно вклучување. Ве молиме притиснете го копчето на трансформаторот за да го промените режимот на осветлување.Продолжување : 98,5 стапки должина (прво светло до последно светло) LED жични светла со машки и женски безбеден приклучок, може да се продолжат до максимум 4 светлосни синџири(максимум 1200 LED). Ве молиме имајте предвид дека трансформаторот е водоотпорен ИП 44, така што може да ја исполни нормалната употреба надвор, но не доволно за директно ставање под вода.Безбедност на низок Напон : Држете се во состојба на ниска температура откако ќе осветлите со часови, обезбедете и максимизирајте ја безбедноста. Директно вклучете го и исклучете го за вклучување и исклучување. Американски стандарден штекер, напон 110 V. Адаптер на првото LED светло : 16,5 стапки. Вкупна должина(светла низа и водечка линија) : 115 стапки.Широко Повод : Совршен За Внатрешни и Надворешни работи. Меката низа може да се намота на знаци, растенија и мебел. Сината боја е погодна за спална соба, тераса, внатрешна, надворешна, двор, градина, кафуле, свадба, роденден, Божиќ, Денот на Благодарноста, Ноќта на Вештерките, Денот на Вљубените, елка. Стринг Светла.

Параметри на производот

Стоката во категоријата