Кралската & Langnickel Уметник Акрилик Боја Во Собата,, Избрани Боја, Во собата на 12

Кралската & Langnickel Уметник Акрилик Боја Во Собата,, Избрани Боја, Во собата на 12

Во магацинот.
DEN 159.84
Тековен:

Кралската Четка Уметник Акрилната Боја е многу пигментирана и лесна за работа на речиси секоја површина. Комплетот за боја вклучува десетина меѓусебно мешани 4 унци (120 мл) кремасти бои на нафталин кармин, кадмиум црвена, кадмиум портокалова, примарна жолта, кадмиум зелена, темно зелена, примарна цијан, виолетова, сурова сиена, изгорен умбер, марс црна и титаниум бела заедно со скокачки врв. Продадени како 12 по пакет. Продаден како Сет од 12. Оваа акрилна боја е многу пигментирана и лесна за работа на речиси секоја површина. Нуди кремаста конзистентност која може да биде слоевита обезбедувајќи длабочина и текстура на нечие уметничко дело. Боите се мешаат со што се овозможува создавање на нови нијанси и ефекти. Сите возрасти и нивоа на вештини ќе уживаат во работата и експериментирањето со овој уметнички медиум.

Параметри на производот

Стоката во категоријата