Различни Уметници-Гранде Де Ла Банда И Нортено: Хитови Де Романса И Ревентон-ЦД

Различни Уметници-Гранде Де Ла Банда И Нортено: Хитови Де Романса И Ревентон-ЦД

Во магацинот.
DEN 2.67
Тековен:

2015 колекција на основани уметници од банда и нортењо со нивните најнови радио хитови песни : лос Риелерос Дел Норте, Ел Којот и Су Банда Тиера Санта, Лос Куатес Де Синалоа, Лос Дарејес Фт. Енигма Нортењо, Банда Мачос, Хумилдес, Банда Ла Костења, Банда ла Чакалоса Де Херез, Закатекас и други. Различни Уметници-Гранде Де Ла Банда И Нортено : Хитови Де Романса И Ревентон - Цд Издавачка Куќа : Сони Корп (Музика). Музички Жанр : Латински.

Параметри на производот

Стоката во категоријата