Miabella Women's'sims 1- Carat T.G.W. Емералд-исечен аметист и дијамантски акцент 10kt прстен за ангажман на коктел со бело злато

Miabella Women's'sims 1- Carat T.G.W. Емералд-исечен аметист и дијамантски акцент 10kt прстен за ангажман на коктел со бело

Во магацинот.
DEN 3.00
Тековен:

Земете скок на верата со овој елегантен миабела аметист и дијамантски акцент прстен за ангажман на коктел. Изработено во бујно бело злато, се одликува со смарагд-исечен аметистички скапоцен камен (8 x 6mm) во центарот, прекриен со шест акценти на дијаманти, поставени со двојни, (G-H, I2-I3). Полиран на брилијантен сјај, овој исклучителен прстен ќе започне со патување што двајцата со нетрпение го чекавте. Направено во 10kt бело злато. 1-2/5 CT T.G.W. Аметист. Аметист пресек : Емералд. 0,03 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од пронг. Ширина на опсегот : 2.1мм. Прстен за ангажман на коктел. Февруари роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Параметри на производот

Стоката во категоријата