Уметнички ткајачи модерна област килим, 5,25 '7'

Уметнички ткајачи модерна област килим, 5,25 '7'

Во магацинот.
DEN 3.00
Тековен:

Симплистичките, но привлечни килими од колекцијата Лиабела, без напор служат како примерна претстава на современиот декор. Прецизно ткаената конструкција на овие парчиња може да се пофали со издржливост и ќе обезбеди природен шарм во вашиот простор за украси. Направено со полиестер во Турција и има кадифен куп. Само чисто место. Лесно за чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и да се исчистат со чиста крпа. Секогаш тестирајте прво на мала област. Вакуумите на канистер без шипки за ритам се оптимален вид вакуум што треба да се користат на килими, но исто така можете да ја користите рачната приврзаност на исправен вакуум. 100% полиестер. Машина ткаена во Турција. Кадифен куп. Висина на купот : 2,8. Само во затворен простор. Модерно и еклектично, овој модерен стилизиран килим додава елегантен изглед на вашиот простор . црна. Нијанси на црна боја. Килим од 5 'x 8' правоаголник. Разновидност на бои и големини достапни во колекцијата. Лиабела. Наменето да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен од деца и пријателски за миленичиња. Совршено за области со висок сообраќај на вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници . Функционалниот кадифен куп овозможува погодно поставување на влезовите, под мебелот и нема да упатува на вратите. Препорачана е подлогата за килими.

Параметри на производот

Стоката во категоријата