Трговска марка ликовна уметност „Погледот наназад“ платно уметност од Албена Христова

Трговска марка ликовна уметност „Погледот наназад“ платно уметност од Албена Христова

Во магацинот.
DEN 2601.60
Тековен:

Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Во 2000 година, Албена го откри светот на издаваштвото на уметноста. Првото соло уметничко шоу на Албена беше во 1987 година. Во овој период, таа имаше голем успех продавајќи ги своите оригинали, но исто така сфати колку малку луѓе имаат пристап до нејзината уметност низ целиот свет. Визијата и амбицијата на Албена беше да допрат што повеќе луѓе колку што беше можно во нејзиниот живот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Набргу по дипломирањето, Албена создаде неколку големи мурали.

Параметри на производот

Стоката во категоријата