Бостич? Остар Комерцијален Десктоп Електричен Острилка За Моливи, Сино

Бостич? Остар Комерцијален Десктоп Електричен Острилка За Моливи, Сино

Во магацинот.
DEN 2.33
Тековен:

Изграден имајќи ги предвид барањата на училницата, овој електричен острилка за моливи им помага на учениците брзо, тивко и безбедно да ги изостри моливите. Технологијата ЗА сечење XHC овозможува 70% побрзо острење** и 10x подолг век на траење*. Со комбинација На Тивкостар мотор со Супер должност и заштита од термичко преоптоварување, работата на овој електричен острилка за моливи е тивка. Сепак, има издржливост да издржи напорна употреба во училницата! За да се обезбеди безбедност во училницата, технологијата За исклучување На Магнасафе отпорна На манипулација спречува работа кога ќе се отстрани фиоката за струготини. Детскиот пријателски, лесен пресврт бирачот со 6 големини ќе ги собере различните големини на моливи што се користат во училиштата. И За леснотија на користење, Технологијата За Заштеда на Совети спречува прекумерно острење, продолжување на животниот век на молив. Овој електричен острилка за моливи е совршен додаток на секоја училница! ТЕХНОЛОГИЈАТА ЗА сечење НА XHC_ ги надминува моделите со едно сечило до 10x. Tip Saver Technology произведува прецизна точка и спречува прекумерно острење, продолжување на животниот век на моливот. Тивок остар тежок мотор за водечка класа тивка работа без штанд и брза брзина на острење од три секунди (нов молив). Лента за струготини со лесен капацитет со патентиран безбедносен прекинувач Отпорен На манипулација Магнасафе за да се спречи работата кога ќе се отстрани фиоката. Преголема основа за вшмукување чаши за дополнителна стабилност. Лесно свртете го бирачот со шест големини.

Параметри на производот

Стоката во категоријата