Винсом Дрво Скалера Скала Назад Вртливо Седиште Бар Столче, Орев Заврши

Винсом Дрво Скалера Скала Назад Вртливо Седиште Бар Столче, Орев Заврши

Во магацинот.
DEN 1.67
Тековен:

Скалера Скала Назад Вртливата Столица Од Винсоме комбинира класичен дизајн со привлечноста и јачината на Цврстото Дрво. Летвите на скалата назад се изработени со нежни лакови кои додаваат грациозна нота на традиционалниот изглед на столицата, а истовремено обезбедуваат удобна поддршка за грбот. Цврстите, квадратни нозе се зајакнати со цврсти попречни шипки кои служат и како потпирачи за нозе. И седиштето се врти за 360 степени, совршено за наоѓање на вистинскиот агол за секојдневно јадење или разговор со пријател. Широкото седиште има заоблени рабови и е контурирано за удобност. Завршено во богат орев, столицата е 16,3" широкото седиште е идеално за додавање перница за седишта со стандардна големина за координација со вашиот домашен бар, дувло или декор во дневната соба. Седиштето врти 360 степени. Поддршка за скала назад. 2 комплети попречни шипки за поддршка и потпирачи за нозе. Изработени Од Цврсто Дрво. Статички капацитет на тежина 220 фунти. Вкупни димензии : 16.3 ""W x 18.2""D x 43.6""H. димензии на Седиштето : 16.3""W x 15.7 ""d. висина На Потпирачот за Грб : 13.8 ""H. Растојание од горниот потпирач за нозе до седиштето : 14.4""H. Растојание од долниот потпирач за нозе до седиштето : 16.8""H. Потребно Е Склопување. Бродови во 1 кутија.

Параметри на производот

Стоката во категоријата