Злато Сите Временски Услови Автомобилски Замена Бришачи И

Злато Сите Временски Услови Автомобилски Замена Бришачи И

Во магацинот.
DEN 319.84
Тековен:

Оставајќи Ленти на Шофершајбната - кога сечилата се свиткани или оштетени, тие ќе станат помалку ефикасни во чистењето на шофершајбната од дожд, снег, лапавица и други елементи на патот. Стареењето и Напредните сечила За Бришачи го поминуваат својот работен век трпејќи дожд, снег, лапавица, остатоци од патишта, бубачки и измет од птици. Звуци на крцкање За време на Работата - Непријатните звуци со висок тон не треба да ја придружуваат работата на сечилото на бришачот. Брборењата може да се решат со користење на врвни бришачи на зраци кои нудат подолготрајна гума и подобри перформанси во која било временска состојба. Брборењата Предизвикани од Екстремна Температура - Екстремната топлина или ниските температури може да предизвикаат брборења или губење на способноста за непречено вртење напред-назад. Под исцрпувачки притисок, сечилата на крајот ќе почнат да оставаат ленти каде што гумата повеќе не е цврста на шофершајбната. Само кога сечилата се носат до тој степен што повеќе не можат да го исчистат шофершајбната, овие возачи одлучуваат дека им требаат нови сечила. Трико Злато Сите Временски Услови Универзален Зрак Бришачите На Шофершајбната се тестираат за извршување на над 1,5 милиони циклуси. Бришачите се прават неефикасни кога гумениот елемент е искинат или сечилото е свиткано. Моделот Трико Голд 18-2615 вклучува сечило од 26 инчи и 15 инчен зрак спакувано заедно во дво-пакет дизајниран специјално за должините на сечилото на вашето возило. Јачина И Издржливост : трико Злато бришачите за сите временски услови се долготрајни и се тестираат за извршување на над 1,5 милиони циклуси. Од друга страна, студените температури можат да го зацврстат елементот, предизвикувајќи ладно поставување и ограничување на способностите за бришење.ТРИКО ЗЛАТО Сите Временски Услови Универзален Зрак Бришачи Ножеви . Овие груби елементи го прават стареењето, или редовното абење, неизбежно и тие ја прават редовната замена приоритет. - ТРИКО ЗЛАТО БРИШАЧОТ НА ШОФЕРШАЈБНАТА СЕ ОДЛИКУВА Со Лесна Инсталација : трико Златните бришачи се лесни за инсталирање за брза замена НА сечилото НА бришачот.

Параметри на производот

Стоката во категоријата